Slovenski knjižni sejem je bil tisti novembrski dogodek, ki smo ga z velikim veseljem pričakovali mladi raziskovalci in knjižničarji. Obiskali smo ga v petek, 29. 11. 2019, v Cankarjevem domu v Ljubljani.

Knjižne police so se šibile pod težo vseh mogočih knjižnih izdaj od slikanic, poučnih knjig, romanov in stripov, kjer smo veselo brskali in iskali knjigo zase, za mlajše bratce in sestrice, pa tudi za starše. Vsak izmed nas je našel nekaj zase. Še posebej smo se razveselili slovenskega pisatelja Primoža Suhodolčana, ki je na stojnici podpisoval svojo, med mladimi bralci zelo priljubljeno knjigo Košarkar naj bo. Nik Škrlec, znan tudi kot voditelj Malih sivih celic, pa je na njemu izviren način predstavljal knjigo Zabavno v svet števil. Mimogrede si je zapomnil šestintrideset števil. Neverjetno!

Sejem res bil je živ, mi pa veseli, ker smo ga lahko obiskali.

 

Mladi raziskovalci in knjižničarji