Leila Kariž, Nika Tavčar in Ruj Kocjan iz 9. razreda so se udeležili 10. mednarodnega slikarskega ekstempora za učence osnovnih in srednjih šol ter umetniških gimnazij likovne smeri. Ekstempore je organizirala Gimnazija Koper, potekal pa je v starem mestnem jedru Kopra in njegovi okolici.

Udeleženci so ustvarjali v poljubnih risarskih in slikarskih tehnikah ob mentorstvu  bivših dijakov umetniške gimnazije likovne smeri. Mladi mentorji so bili Vasja Vidmar Vasko, Valentina Agostini Pregelj, Žana Šuran, Tina Furlanič in Nives Marković.

Udeleženci ekstempora so ustvarjali na temo Valovi ustvarjalnosti v morju življenja, nastala likovna dela pa pričajo, kako različnost posameznika vpliva na izrazno moč likovne govorice.

Likovne stvaritve in vizije mladih si lahko ogledate v razstavnem prostoru atrija gimnazije Koper, upamo pa, da bomo imeli še v tem šolskem letu priložnost gostiti razstavo na naši šoli.

burst

burst

Mateja Melan