… je naslov stripa, ki ga bodo v letošnjem šolskem letu brali šestošolci za domače branje. V akciji Nacionalni mesec skupnega branja  2019 se nam je ponudila priložnost, da smo v četrtek, 3.10.2019, na šoli gostili soavtorja stripa, ilustratorja in likovnega pedagoga Mateja Kocjana Kocota.

Njegove stripe lahko berejo bralci vseh generacij, saj se z risbo na občutljiv način loteva perečih družbenih tem, kot so izključenost, begunstvo, ekologija.

Šestošolci in šestošolke so z zanimanjem prisluhnili njegovi pripovedi o tem, kako in zakaj ga je začel strip zanimati, kako je z njim rasel in odrasel in zakaj ga strip navdušuje še danes. S svojo neposrednostjo je učence navdušil, saj je časa za vsa vprašanja, ki so mu jih postavili, zmanjkalo.

KUD