V sredo, 8. 5. 2019, so imeli sedmošolci ekskurzijo na Dolenjsko. Ob 8. uri smo se zbrali pred šolo in v dveh skupinah odšli na pot.

Ogledali smo si tri zgodovinsko in literarno pomembne kraje na Dolenjskem ter izvir reke Krke. V Stični, kjer je bil napisan eden prvih zapisov v slovenščini iz srednjega veka, Stiški rokopis, smo si ogledali notranjost in zunanjost cistercijanskega samostana ter Muzej krščanstva na Slovenskem. Na Raščici smo spoznali rojstni kraj in življenjsko pot pisca prve slovenske knjige in utemeljitelja slovenskega knjižnega jezika Primoža Trubarja. Na Muljavi pa smo si ogledali muzej na prostem, kjer je bila domačija pisca prvega slovenskega romana Josipa Jurčiča. Ob ogledu notranjosti prostorov smo začutili utrip življenja slovenskega kmečkega prebivalstva v 19. stoletju.

Pri izviru reke Krke smo šli v kraško jamo in občudovali kapniške stvaritve narave v njeni notranjosti.

Polni zanimivih doživetij smo se v Sežano vrnili okoli 17.30. ure.