V ponedeljek, 1. aprila, je bilo v Kopru na Bonifiki v novem olimpijskem bazenu področno tekmovanje osnovnih šol obalno-kraške regije. Sodelovalo je kar 12 osnovnih šol s 150-imi tekmovalci. Tekmovalo se je v plavanju na 50m prosto v kategorijah mlajši in starejši učenci. Posebej pa so bili tudi ločeni tekmovalci, ki so registrirani pri Plavalni zvezi in neregistrirani tekmovalci. Naša šola je lani prvič sodelovala z dvema učenkama, letos pa smo jih peljali malce več (10) in se preizkusili tudi v štafetnem plavanju 4 x 50m.

Naši tekmovalci so se odlično odrezali. Priplavali so 2 medalji med posameznicami in sicer:

  • Paula Valečič iz 5.a je osvojila 2. mesto
  • Neža Sila iz 6.b pa je bila 3.

Največji in povsem nepričakovani uspeh pa sta dosegli naši štafeti, saj sta bili zmagovalki v obeh kategorijah. Tako mlajši kot starejši so v napetem boju v plavanju 4x 50m osvojili prvo mesto in priborili naši šoli pokal.

V mlajši štafeti so plavali: Paula Valečič, Matija Maver, Noel Lah in Neža Sila.

Med starejšimi pa: Karlo Valečič, Staša Grmek, Luka Ukmar in Lia Nikolič Dobec.

Ostalih rezultatov še nimamo, ko jih dobimo, jih bomo pripeli.

Čestitamo vsem za lepe uspehe, športno vedenje in pravično borbo!

 

Učiteljica športa Katja Kovač