V torek, 24. 9. 2024, je na Gimnaziji Koper potekal 13. državni likovni ekstempore. Udeležili so se ga učenci devetih razredov številnih osnovnih šol in dijaki likovne smeri Umetniške gimnazije na Gimnaziji Koper. Našo šolo so zastopale Urška Mateta, Leonida Mulaj in Gaja Sila.

Tema letošnjega ekstempora je bila PREŽIVETJE, likovna tehnika pa akril in kolaž. Učenci in dijaki so z likovno govorico izrazili svoja videnja o preživetju, ki je lahko fizično, čustveno, mentalno, narodnostno … Ustvarjali so v akrilni tehniki in kolažu.

Najboljša likovna dela so razstavljena v atriju Gimnazije Koper. Med njimi je tudi delo Gaje Sila, ki je s svojim prikazom preživetja prepričala komisijo, za kar ji iskreno čestitamo. Razstavo bomo gostili tudi na naši šoli.

Mateja Melan