18. marca so na lokavski šoli obeležili dan šole ob 117. obletnici rojstva Srečka Kosovela, po katerem nosi šola ime. Učenci so deklamirali, zaigrali in zapeli nekaj njegovih pesmic, rešili križanko o njegovem življenju in objeli šolo z lepimi mislimi. V podaljšanem bivanju so se podali na bližnjo vzpetino in se preizkusili v slikanju. Nastale so prave otroške umetnine z naslovom »Pogled proti Preložam«.

Dan šole je bil tudi zaključek projekta Objemimo svet s koraki. Učenci so nabirali kilometre       (1 mesec in pol) doma in v šoli. Ko so se vrnili v šolo (po pouku na daljavo), so pridno hodili vsak dan tudi v podaljšanem bivanju. Skupaj z učenci in učitelji matične šole so prehodili obseg Zemlje (40 075 km) in še počez pot od južnega do severnega pola (40 007 km).

Za zaključek tega projekta so na igrišču s tekom simbolično obkrožili Zemljo in prebrali lepe misli, katere so bile izobešene okoli matične šole.

Aktiv PŠ Lokev