V petek, 27.11.2020 smo na šoli imeli prijeten obisk. V okviru svojih projektov, s katerimi pomagajo šolam, sta Rotary klub iz Ajdovščine in župan Občine Sežana v. d. ravnateljici šole Bojani Škabar izročili ček v vrednosti 3000 eur.

Denar, ki smo ga prejeli, bomo namenili ureditvi obšolskega prostora med osnovno in srednjo šolo oziroma razširitvi našega obstoječega eko vrta z učilnico na prostem –  Kosovelovim vrtom.  Učilnica na prostem bo urejena v kraškem slogu z elementi kraške gmajne (suhi zid, pastirska hiška, kraški kal … ) Na tem prostoru bi radi uredili tudi senzorno učno pot (dotik, vonj, vid, okus … ). Učenci bodo tako imeli možnost od blizu spoznavati in kreirati našo kraško kulturno in naravno dediščino.

Iskrena hvala Rotary klubu Ajdovščina in županu Občine Sežana Davidu Škabarju.

                  Bojana Škabar

                                                                                           v. d. ravnatelja/ice