Od 14. do 25. septembra so se učenci lokavske šole veliko gibali. Že zjutraj so prihajali v šolo peš s Pešbusom. Spremljali so jih prostovoljci, za kar jim gre velika zahvala. Učenci so v okviru projekta Grem peš s kokoško Rozi vsak dan, če so prišli v šolo trajnostno mobilno (peš, s kolesom, skirojem), dobili za nagrado kartico kokoške Rozi.

Šli so tudi na Vremščico (6,3 km), obhodili Škocjanski zatok (2,2 km), tekli kros in se sprehodili po gozdnih poteh v bližini šole (3 km).

V tednu mobilnosti, od 16. 9. do 22. 9., so v podaljšanem bivanju izvedli 3 daljše sprehode (več kot 2km) in se v popoldanskem času vozili s skiroji in kolesi na šolskem igrišču.

Učenci so s hojo krepili zdravje, natančneje opazovali okolico, se družili s sovrstniki in v šolo prinašali smeh ter veselje.

Aktiv PŠ Lokev

dav