Dva tedna akcije Gremo peš sta za nami. Otroci so zjutraj »vstopali« na Pešbus, s katerim so varno prihodili do šole. Pešbus je otroke pobiral na označenih postajah treh prog (modre, zelene in rdeče). »Voznice« Pešbusa na modri progi so bile, kot v preteklem letu, mame nekaterih otrok.

Pešbus na rdeči in zeleni progi pa je potreboval »nove voznike«. Vabilu, da kot prostovoljci sodelujejo pri izpeljavi aktivnosti, so se prijazno odzvali predstavniki in člani košarkarskega ter nogometnega kluba.

Vsem spremljevalcem, ki so darovali svoj prosti čas in nam omogočili izpeljavo Pešbusa, se iskreno zahvaljujemo in želimo, da bomo tudi v bodoče sodelovali.

Katja Trampuž, vodja ekipe Pešbus

Program Aktivno v šolo in zdravo mesto je del prizadevanj IPoP – Inštituta za politike prostora za spodbujanje hoje kot aktivne oblike mobilnosti ter ustvarjanja zdravega bivalnega okolja.