Obveščava vas, da je dostopna javna objava stanja prijav na srednjih šolah in sicer na spletnih straneh Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport.   Podatke poiščete na spletni strani MIZŠ à vpis v srednje šole à prosta mesta, stanje prijav à stanje prijav na dan 11.5.2020  ( na povezavi https://www.gov.si/teme/vpis-v-srednjo-solo/  ).

Obvestilo o stanju prijav bo obešeno tudi na oglasni deski šole ter v učilnicah, kjer boste imeli devetošolci pouk.

Če si oddal prijavnico na program, kjer je prijavljenih preveč kandidatov, lahko pokličeš na srednjo šolo v šolsko svetovalno službo in povprašaš, »na katerem mestu si glede na ocene iz 7. in 8. razreda«. Če si med zadnjimi oz. ti grozi, da ne boš sprejet, razmisli, če bi svojo prijavo prenesel na drugo srednjo šolo oz. na drug program.

Rok za prenos prijave je letos 16.6. 2020. Natančna navodila o tem, kako prijavnico preneseš na drug program, dobiš na spletnih straneh MIZŠ. Prosiva, da o svojem prenosu prijave obvestiš šolski svetovalni delavki.

Na dan 26.6.2020 bo objavljano, katere srednje šole bodo imele omejitve.

Vpisi bodo potekali od 30.6. do 6.7.2020.

Za kakršnekoli dodatne informacije v zvezi z vpisom na SŠ sva vam na voljo!

šolska psihologinja in šolska pedagoginja