V četrtek, 5.3.2020 smo v 4. razredih imeli celodnevni kulturni dan z naslovom: Orkester izvirnih inštrumentov. Obiskal nas je Peter Kus, skladatelj, lutkovni režiser, izdelovalec inštrumentov in pedagog. Skupaj z Gregorjem Hrovatom sta nama skozi avtorsko glasbo na zabaven način predstavila   orkester izvirnih inštrumentov, ki jih je Peter Kus izdelal sam iz odrabljenih predmetov. Otroci so se tudi sami preizkusili v igranju novonastalih inštrumentov. Nad nastopom smo bili vsi navdušeni – učenci in učiteljice.

Po predstavi so sledile ustvarjalne delavnice,  kjer so tudi otroci izdelali svoj inštrument, ki so ga lahko odnesli domov. Izveden kulturni dan je bil malo drugačen kot smo jih vajeni, vendar vsekakor eden najbolj zanimivih do sedaj.
Učiteljice 4. razredov