V petek, 4.10.2019, so imeli učenci 2.razredov zanimiv naravoslovni dan.

Z avtobusi so se odpeljali do vasi Prešnica pri Kozini. Prijazno so jih sprejeli na družinski sadjarski kmetiji Pečar, ki se ukvarja s pridelavo in predelavo jabolk. Najprej so si ogledali, kako iz jabolk nastane jabolčni sok ter ga tudi poizkusili. V sosednjem prostoru je bil na mizi ustekleničen jabolčni sok in jabolčni krhlji. Na kmetiji ponujajo tudi jabolčni kis in različne sorte jabolk. Tudi te so učenci lahko okušali in primerjali okuse. Videli so še hladilnico in prostor, kjer pasterizirajo sok ter ga ustekleničijo.

Ogledali so si dva sadovnjaka: enega, ki je opremljen z namakalnim sistemom in zaščiten z mrežo proti toči, ter drugega brez zaščite. Izvedeli so veliko zanimivega o delu v sadovnjaku.

Za zaključek si je vsak učenec odtrgal svoje jabolko. Tudi to je pomembno, da ga znaš pravilno odtrgati.

 

Za aktiv: Breda Čuk