Na to vprašanje nismo dobili natančnega odgovora.

Smo se pa, z ogledom plesno gledališke predstave z naslovom Peter Pan, ki so nam jo uprizorili člani in članice kulturnega društva F. Žiberna iz Povirja, tudi odrasli, skupaj z učenci od 1. do 5. razreda osnovne šole iz Sežane, za nekaj trenutkov delovne sobote, 2. februarja, preselili v svet domišljije in otroških dni.

Po predlogi znane pravljice so otroci dramske skupine in dekleta vseh mažoretnih skupin skupaj s požrtvovalnim vodstvom in mentoricami, pripravile nepozaben nastop, ki nas je popeljal v razmišljanje o odraščanju, obdobju pravljic, kapitanov, gusarjev in  indijančkov, torej v deželo, kjer smo se počutili varno, lepo in sprejeto. Z izvirno sceno, bogato kostumografijo in izvrstnimi igralci in plesalkami,  se njihov nastop lahko primerja z nastopi profesionalnih igralcev.

Vidno navdušeni učenci so jih ob koncu nagradili z bučnim aplavzom, učitelji pa jim izrekamo pohvale in čestitke.

Vesna Perhavec