bty
bty
bty
bty
bty

V torek, 24. 10. 2018, je na podružnici v Lokvi “zagorelo”.

Učenci so se najprej pogovorili o delu gasilcev. Mnogo jih že vrsto let obiskuje gasilski krožek. Sošolcem so pripovedovali o svojih izkušnjah, komu in kako se pravilno posreduje podatke o požaru ali drugi nesreči. Ogledali so si nekaj posnetkov o delu gasilcev in njihovih intervencijah. Največ težav imajo gasilci pri dostopu do prometnih nesreč, ker se udeleženci v prometu nepravilno razvrščajo na cesti.

Po malici so imeli vajo evakuacije. Po najkrajši poti so skozi okno spodnje učilnice zapustili šolo in se zbrali na bližnjem zbirnem mestu. Učiteljice so preštele vse prisotne in ugotovile, da so vsi na varnem. Med tem časom so gasilci uspešno pogasili požar v šoli.

Učenci so si ogledali še gasilsko vozilo, gasilsko opremo in se preizkusili v gašenju z gasilsko cevjo.

Vaja evakuacije je bila uspešno izvedena.