Obisk kmetije v Sežani so učenci 3. razredov iz Sežane, nadgradili s spoznavanjem kmetijskih panog, vrst kmetij, delom na kmetiji v različnih letnih časih in z oblikovanjem živali iz plastelina. Naravoslovni dan Kmetija je tako eden izmed otrokom najljubših v 3. razredu.

Tako kot že nekaj let nas je na kmetiji gostil gospod Pavle Husu. Učence je seznanil z delom, stroji, z velikim veseljem pa jim je razkazal tudi svoje živali za kar se mu zelo zahvalimo.

Pohod po Kosovelovi poti, ki smo ga z učenci 3. razredov izpeljali v ponedeljek, 22. 10. 2018 smo zaključili z nepredvideno dejavnostjo. Učenec Tadej nas je povabil na ogled dela turistične kmetije v Tomaju. Med vinogradi, ki smo jih med potjo občudovali v vsej njihovi barvni lepoti, so se na prostem pasli prašički, v hlevčku pa tiho skakljali zajčki. Ker je kmetija naša aktualna učna snov, smo povabilo seveda sprejeli.

Tako smo na sončen, a nekoliko vetroven dan združili zdravo in poučno.

Obe dejavnosti, naravoslovni in športni dan, sta tako pustili v razigranih otrocih bogato izkušnjo.