in dodatno : Najstniško vedenje – kako se nanj učinkovito odzovemo

Na webinarju sodelujejo ga. Leonida Mrgole in sodelavci.

Termin :  2.4. 2020. Več o tem si lahko preberete tukaj (kliknite).

Starši bodo na webinarju izvedeli :

– Kako otroku pomagati pri domačem učenju (in pri tem ne izgoreti).

– Kako otroke motivirati za učenje.

– Razumljive razlage šolske snovi  v času, ko so šole zaprte.​

– Kako vem, koliko moj otrok v resnici zna in kaj lahko pričakujem na preverjanjih in preizkusih znanja.

– O učinkoviti komunikaciji z najstnikom za manj konfliktov in lepše odnose.

– Kako ustaviti ponavljajoče spore z otrokom.

– Kako ostati miren v zahtevnih in stresnih situacijah.

Ostali webinarji za starše :

– Kako dosežemo, da otrok upošteva pravila.

– Formiranje značaja in samozavesti. Vzgojni slogi za preobremenjene starše.

– Prvi znaki odvisnosti (od tehnologije, substanc ali škodljivih dejavnosti) in kako jo preprečimo.

– Motivacija za učenje in boljše šolske ocene. Kateri pristopi delujejo in kateri ne.

– Vzgojni izzivi in rešitve na praktičnih primerih.

Predavatelji, ki sodelujejo na posameznih webinarjih :

Ga. Leonida Mrgole in dr. Albert Mrgole

Zakonca Mrgole sta že zelo dobro poznana tako v strokovni javnosti, kot tudi med starši. Sta avtorja knjig, kot na primer : Izštekani najstniki in starši, ki razumejo ter Naj vodila za Naj starše. Aktivna sta tudi na strokovnih področjih, kot supervizija ter strokovna pomoč v konkretnih primerih. Odlikuje ju strokovnost in način komuniciranja, ki pritegne poslušalce. Svoja predavanja sta imela tudi v Cankarjevem domu.

dr. Andreja Poljanec

Docent dr. Andreja Poljanec je soustanoviteljica zavoda ŠRCD, predava na Fakulteti za uporabne družbene študije v Novi Gorici. Na Centru za socialno delo Logatec vodi tudi skupino Odnosi so vedno izziv.

Je avtorica knjige Rahločutno starševstvo, kot soavtorica pa je sodelovala pri izdaji knjig Rahločutnost do otrok in Med dvema ognjema. Izdala je tudi izobraževalni avdio CD 6 poti do sproščenega starševstva in posnela sklop oddaj o starševstvu z naslovom Srce.

Ekipa strokovnjakov iz ŠRCD (Študijsko raziskovalni center za družino)

Ekipo sestavlja več kot 25 specializiranih strokovnjakov z različnih strokovnih področij.

Dmitriy Kopina

Dr. Dmitriy Kopina je po izobrazbi doktor znanosti z več kot petindvajsetletnimi izkušnjami na področju skupinskega dela in izobraževanj v različnih domačih in mednarodnih okoljih.

Je certificiran mednarodni trener povezovalne komunikacije pri Centru za nenasilno komunikacijo (CNVC) ZDA.

Vabilo za starše in elektronska prijavnica se nahaja tukaj (kliknite).

Prijava je obvezna!